CBK en kunstuitleen uit elkaar


05/03/2013

Rotterdam, 5 maart 2013 – Na ruim 30 jaar verhuist het Centrum Beeldende Kunst Rotterdam (CBK) 28 maart a.s. van de Nieuwe Binnenweg naar een nieuw onderkomen aan de Witte de Withstraat (ingang Eendrachtsstraat 10). Kunstuitleen Rotterdam, onderdeel van het CBK, gaat zelfstandig van het CBK verder. De Kunstuitleen blijft wèl op de Nieuwe Binnenweg 75 en het externe kunstdepot komt daar inpandig. Als gevolg van de bezuinigingen gaan beide organisaties in afgeslankte vorm verder.


De bezuinigingen op de culturele sector hebben ook het CBK hard geraakt: 11 van de 35 medewerkers worden ontslagen. Gedeeltelijk kan dat via natuurlijk verloop, helaas zijn ook gedwongen ontslagen onvermijdelijk. Het CBK heeft de afgelopen maanden gewerkt aan een nieuwe invulling van de organisatie en zal zich de komende jaren richten op een opiniërende positie in het Rotterdamse kunstenveld, door de inzet van drie samenhangende programma’s: presentaties in TENT, Collectie Openbare Ruimte (waaronder Sculpture International Rotterdam) en Art Office (cultureel ondernemerschap, O&O-subsidie en opdrachten).


CBK-hoofdkwartier in het culturele hart van Rotterdam
Met de verhuizing van het CBK naar het NRC-pand aan de Witte de Withstraat bevindt het CBK zich aan de hedendaagse kunststraat van Rotterdam. Met TENT aan de overkant en een levendig cultuuraanbod van Worm, MAMA, Witte de With, V2_, Scapino Ballet en Ro theater in de straat, draagt het CBK actief bij aan de ontwikkelingen in het Rotterdamse kunstleven. Het CBK stelt zich meer dan ooit ten doel het kunstklimaat van Rotterdam te versterken en te stimuleren en is op de juiste plek om dat te doen.



Door scherp onderhandelen met de gemeente Rotterdam kan de Kunstuitleen aan de Nieuwe Binnenweg blijven. De uitgebreide en afwisselende collectie biedt kunstliefhebbers een laagdrempelige platform, waar ruimte is voor creativiteit en ondernemerschap. De winkeliers en omwonenden zijn erg positief dat de Kunstuitleen op de Nieuwe Binnenweg 75 kan blijven.


Het CBK in 2013
Ondanks de bezuinigingen staat in 2013 veel op stapel: onder andere de oplevering van het Monument voor de Afschaffing van de Slavernij in juni, een manifestatie rondom het werk van Louis van Roode tijdens de week van de wederopbouw in september en de omvangrijke solotentoonstelling van de Rotterdamse kunstenaars Castro & Ólafsson tot begin mei in TENT.


Over het CBK
Het CBK zorgt al meer dan 30 jaar voor een levendig kunstklimaat in Rotterdam als betekenisvolle werkplek voor getalenteerde kunstenaars. Het CBK werkt aan de stad Rotterdam als een stimulerende ontmoetingsplek voor betrokken burgers en bezoekers die kunst een warm hart toedragen. Raadpleeg de website voor de laatste informatie: www.cbkrotterdam.nl.


Over Kunstuitleen Rotterdam
Een kwalitatieve en stijlvolle inrichting met kunst voor thuis en op kantoor; de Kunstuitleen is specialist op dit gebied en heeft in de afgelopen decennia duizenden particulieren en bedrijven geadviseerd bij het uitkiezen van kunst en het aanleggen van een kunstcollectie. Het aanbod is één van de meest uitgebreide en gevarieerde uitleencollecties van het land met werk van gerenommeerde en getalenteerde kunstenaars uit Rotterdam en daarbuiten.

Fresh signals Fresh Signals RSS feed

News & links from Metropolis M & co.

Advies over cultuurscouts in Rotterdam 21.05.13
Al ruim 10 jaar zijn cultuurscouts actief in de Rotterdamse wijken. Ze ondersteunen bewoners bij het aantrekkelijker maken van hun buurt door mee te helpen culturele activiteiten te realiseren of door samen met maatschappelijke organisaties en kunstenaars de kwaliteit van leven in de wijk te versterken.
Lees verder..

Leuk portret van Jeff Koons: Three decades into a choppy but astonishingly high-profile career, Koons remains something of a boy wonder—a trim, soft-spoken, systematic, and tightly scheduled puppet master who speaks in a reassuring near singsong, his language all patient, bright-eyed affirmation, as if reciting from a well-worn, well-worked-out self-help text . Met speciale aandacht voor Buster Balloon, zijn ballonnen expert. DR - 20.05.13

The last full-time art critic in the city of Chicago was laid off by Time Out magazine last month. Now, there are fewer than ten full-time art critics employed by newspapers and magazines in the country.  DR - 20.05.13

NASA (voorheen Smart) is in financiële problemen. Het heeft op 13 mei surceance van betaling aangevraagd en gekregen. Er is een bewindvoerder aangesteld die werkt aan een doorstart. Op 31 juli komen de crediteuren bijeen om de situatie te bespreken. (via Trendbeheer). DR - 20.05.13

Daft Punk's new album is astoundingly ambitious, creating a frenzy even before it has appeared. Dorian Lynskey gets beyond the helmets to talk to the notoriously shy French duo DR - 19.05.13

Final Call 17.05.13
The Gallerist Programma of de Appel arts centre is looking for candidates.
Lees verder..

Op initiatief van tegenstanders van de nieuwbouw van het Museum voor Moderne Kunst en het filmhuis in het centrum van Arnhem is een referendum gehouden. Een meerderheid van 85,4 procent van de stemmers is tegen het kunstpaleis. Maar omdat de opkomst slechts 17,7 procent was, terwijl 30 procent was vereist, is de uitslag ongeldig. De gemeenteraad kan nu zelf beslissen en die is vóór. DR - 17.05.13

Een Duits onderzoek wijst uit: in 2012 hadden alle Duitse galeries bij elkaar zo'n 250 miljoen euro omzet. In Berlijn zorgden 20 galeries voor 50 % van de totale omzet in de stad. Galeries bestrijden de zin van de cijfers. DR - 17.05.13

Het plaatje van de 'retro-digitale' kunst van Nicolas Sassoon bij het stuk van Daniël van der Poel in Metropolis M Nr 2-2013 was misschien wat klein. Hier wat andere voorbeelden van zijn werk in een recente tentoonstelling, met, vrij cruciaal in zijn geval, ook bewegend beeld. DR - 17.05.13

Nederland heeft benefietveilingen, waar Job Ubbens van Christie's wel eens vrijwillig de hamer zwaait, New York heeft zijn charity auctions, waar Mr Simon de Pury soms bereid blijkt de hamer nog eens ter hand te nemen, zoals afgelopen week. Het top lot: $170.000 voor een week op het jacht van Dakis Joannou, dat ontworpen is door Jeff Koons. Ik heb het jacht maar even opgezocht. Dit is 'm. DR - 16.05.13

1 2 3 4 5 »