Holland Promotion op World Expo 2010 Shanghai


05/02/2010

Op 6 maart openen het Nederlands Architectuurinstituut (NAi) en Dutch Design Fashion Architecture (DutchDFA) de tentoonstelling Taking a Stance – 8 Critical Attitudes in Chinese and Dutch Architecture and Design in het Dutch Culture Centre in Shanghai. Het werk van acht toonaangevende ontwerpers uit Nederland en China staat centraal.

Nederlandse ontwerpers: OMA (architectenbureau), Hella Jongerius (productontwerper), Alexander van Slobbe (modeontwerper), Irma Boom (grafisch ontwerper).

Chinese ontwerpers: Urbanus (architectenbureau), Ai Weiwei (architect/kunstenaar), Me We (grafisch ontwerpbureau), Ma Ke (modeontwerper).

De acht deelnemende ontwerpers zijn stuk voor stuk grootheden binnen hun vakgebied, te danken aan grote eigenzinnigheid en een grenzeloze vernieuwingsdrift. Hun werk kenmerkt zich door de drang om platgetreden paden te verlaten en gangbare concepten te doorbreken. Ze bewegen zich in een veld waarin ze voortdurend moeten balanceren. Tussen massaproductie en ambacht, tussen opdracht en de eigen agenda, tussen traditie en vernieuwing, tussen de menselijke maat en grootschaligheid, tussen globalisering en de behoefte aan identiteit.
Maar er zijn ook grote verschillen tussen de acht ontwerpers. Verschillen die exemplarisch zijn voor de Nederlandse en Chinese ontwerphouding en ons veel kunnen vertellen over de ontwerpcultuur in Nederland en China.
In ‘Taking a Stance’ nemen alle acht hun eigen positie in en gaan ze de dialoog met elkaar aan. Met deze tentoonstelling bijt het NAi het spits af van het Nederlandse culturele programma tijdens de World Expo 2010.

Opening
Op zaterdag 6 maart gaat ‘Taking a Stance’ open voor publiek. Dit is tegelijkertijd de opening van het Dutch Culture Centre in Shanghai, waar gedurende de gehele World Expo 2010 een cultureel programma van exposities, voorstellingen, concerten, lezingen en meer, een beeld geven van de Nederlandse cultuur.

Fresh signals Fresh Signals RSS feed

News & links from Metropolis M & co.

Els van Odijk reageert 22.05.12
Nieuwsuur filmde Rijksakademie directeur Els van Odijk toen het het advies van de Raad voor Cultuur werd bekendgemaakt. Bekijk hier haar reactie op video.
Lees verder..

Reactie Rijksakademie op advies Raad voor Cultuur 21.05.12
De Rijksakademie acht samenwerking met De Ateliers vanzelfsprekend en heeft in haar subsidieaanvraag een samenwerkingsmodel voorgesteld. Het voornemen € 1,5 miljoen te reserveren voor twee instellingen confronteert de Rijksakademie met een ingrijpende bezuiniging van tenminste 55%.
Lees verder..

Reactie De Zaak Nu op advies RvC 21.05.12
Presentatie-instellingen bereikten in 2011 2,9 miljoen mensen! Raad voor Cultuur voert eliminatiegedachte regering uit.
Lees verder..

Meer dan andere jaren doet de organisatie van de komende documenta heel geheimzinnig over de deelnemende kunstenaars. Süddeutsche Zeitung heeft alle informatie die de krant via via kon krijgen op een rij gezet en komt tot de volgende niet geautoriseerde deelnemerslijst. Gabriel Lester is de enige Nederlander. DR - 21.05.12

Zijlstra is het slechts op 'een of twee' onderdelen niet met de Raad voor Cultuur eens, meldt de Volkskrant. Update: De Telegraaf schrijft dat Zijlstra het niet eens is met het positieve subsidieadvies voor Stroom, omdat het niet zou voldoen aan de eigen inkomstennorm van 17,5%. JV - 21.05.12

Kunsten '92 over advies Raad voor Cultuur 21.05.12
'Oproep aan de politiek: herstel de ergste fouten van Rutte1.'
Lees verder..

Slagen in cultuur: advies beeldende kunst 21.05.12
In een 509 pagina's tellend document adviseert de Raad voor Cultuur over de subsidieperiode 2013-2016. Dit zijn de adviezen m.b.t. beeldende kunst.
Lees verder..

Raad voor Cultuur: talentontwikkeling onder druk 21.05.12
Persbericht RvC: Raad beoordeelt 118 subsidieaanvragen. De bezuinigingen op de basisinfrastructuur slaan gaten in het cultuurbestel.
Lees verder..

'Slagen in cultuur', het advies culturele basisinfrastructuur 2013 - 2016 is hier te lezenJV - 21.05.12

Wat te doen met de 104 miljard dollar van Facebook? Honderden Avatars van maken, een derde van de Griekse staatsschuld afbetalen... Of: voor de komende 400 jaar de Nederlandse cultuurbezuinigingen van Halbe Zijlstra compenseren. Of: het voortbestaan van Metropolis M garanderen voor de komende 800.000 jaar. Vijf jaar zouden we ook al heel fijn vinden. DR - 18.05.12

1 2 3 4 5 »